Dobór sprzętu

Stepper, spinning i innego rodzaju wyposażenie siłowni.

Wielu z nas chciałoby regularnie odwiedzać siłownię w trosce o swoje ciało i dobre samopoczucie. Niestety w rzeczywistości większość rezygnuje z tych planów, znajdując ku temu tysiąc powodów.

Jednym z nich jest obawa, że nie będziemy umieli poprawnie posługiwać się sprzętem zgromadzonym w siłowni i skompromitujemy się w oczach jej stałych bywalców. Tak naprawdę obawa ta jest zupełnie bezpodstawna.

W każdej profesjonalnej siłowni do dyspozycji ćwiczących jest zawodowy trener, który wprowadza ich w tajniki poszczególnych przyrządów. Jeśli jednak poczujesz się z tym lepiej, możesz poznać wyposażenie siłowni jeszcze przed pierwszą wizytą w siłowni.

W większości przypadków profesjonalne wyposażenie siłowni jest bardzo zbliżone. Na pewno znajdziemy tam stepper, przyrząd przypominający schodek, wykorzystywany do treningu mięśni ud i pośladków.

W wielu siłowniach pojawia się też bieżnia treningowa -ruchoma taśma, po której poruszasz się w różnym tempie, w zależności od programu, który wybierzesz oraz spinning, popularnie określany jako wioślarz, czyli uniwersalny sprzęt fitness ukierunkowany na trening całego ciała.

Popularny sprzęt do siłowni to także rowerki treningowe oraz orbitreki, ich obsługa jest na tyle prosta, że wystarczy przez kilka chwil obserwować innych ćwiczących, by się z nią zaznajomić. Kiedy siłownia wyposażenie nie ma już przed nami tajemnic, najwyższy czas wykupić karnet i rozpocząć skuteczne odchudzanie.