Kompletujemy wyposażenie siłowni

Jak skompletować wyposażenie siłowni: na kredyt czy przez leasing?

Kompletując wyposażenie siłowni, właściciel musi wziąć pod uwagę wiele aspektów. Najważniejszym z nich jest powierzchnia lokalu oraz jego profil. Czy obok pomieszczenia do ćwiczeń siłowych jest też salon fitness? Jakie grupy klientów odwiedzają obiekt?

Odpowiedź na te pytania pomoże właściwie dobrać nowoczesne wyposażenie siłowni i klubu fitness. Wszystko jednak weryfikują możliwości finansowe właściciela/administratora obiektu - czy będzie go stać na zakup wszystkich potrzebnych urządzeń, czy będzie mieć zdolność kredytową, która przekona bank do sfinansowania zakupu nowoczesnych przyrządów.

Brak kredytu nie musi oznaczać końca marzeń o nowoczesnym, funkcjonalnym sprzęcie. Istnieje bowiem możliwość użytkowania sprzętu na zasadzie leasingu. Oznacza to, że stajemy się dzierżawcami sprzętu, którego zakup sfinansowała firma zewnętrzna. Jednocześnie w umowie zastrzegamy sobie prawo pierwokupu wyposażenia po zakończenie leasingu (maksymalnie pięciu latach) po atrakcyjnej cenie.

W salonie fitness nie powinno zabraknąć przyrządów i akcesoriów do ćwiczeń aerobowych, czyli angażujących przede wszystkim układ krążenia i oddechowy: bieżni, steperów, rowerków, maszyn eliptycznych. Aktywność wykonywana na tego rodzaju sprzęcie najbardziej sprzyja redukcji tkanki tłuszczowej. Poza tym warto zaopatrzyć się w piłki gimnastyczne, taśmy, maty, czyli akcesoria do ćwiczeń izometrycznych, wzmacniających i rozciągających.